Přestavba panelového jádra a kuchyně

Umakart se stal minulostí v dalším z brněnských panelových bytů. Díky rekonstrukci získává bytové jádro novou moderní podobu...

Klasické neduhy přestárlého umakartového jadra (prohýbání, plíseň, vzhled) stály za rozhodnutím majitelky k radikální změně. Rekonstrukci předcházela architektonická studie, ve které byly do detailu řešeny požadavky a přání, jak by měla nová koupelna, WC i kuchyně vypadat. V rámci realizace byly odstraněny veškeré umakartové konstrukce, které v původních dispozicích nahradily sádrokartonové příčky. Prostor se však výrazně zvětšil vybouráním vany, jejíž funkci převzal pohodlný sprchový kout. Nová podoba koupelny si važádala úpravy rozvodů elektriky i vody. Do sádrokartonového podhledu jsme zabudovali bodové osvětlení, na zakázku jsme vyrobili navržený nábytek. Obklady, výmalba a montáž vybavení (sanita, radiátor, světlo, nábytek) byly samozřejmou součástí rekonstrukce.

Stejně radikální změnou prošla i kuchyně. Prostorově, ergonomicky a esteticky zcela nevyhovující původní kuchyň jsme dle návrhu nahradili moderní na zakázku vyrobenou linkou. V rámci rekonstrukce jsme i zde provedli nutné úpravy elektro- i vodoinstalací, místnost jsme (stejně jako chodbu) vybavili novou podlahou, malbou, centrálním světlem i doplňkovým zakázkovým nábytkem.

Fotogalerie

Ještě než vám nafotíme finální podobu panelového jádra, můžete se podívat na stav před rekonstrukcí i průběh prací:

Návrh interiéru

Chcete mít lepší představu? V projektu najdete detaily:

návrh interiéru