Rekonstrukce: nový interiér s hadem v koupelně

Bourání nosných zdí, sádrokartonové konstrukce jako funkční i estetické řešení, nové podlahy, obklady i kvalitní zakázkový nábytek - pod rukama našich řemeslníků vznikl další moderní interiér. Nahlédněte...

V projektu jsme řešili rekonstrukci staršího třípokojového bytu v panelovém domě. Kompletní přestavbou přošlo primárně bytové jádro, jehož umakartové konstrukce jsme kompletně nahradili sádrokartonovými příčkami s podhledy, novými obklady a malbou. V koupelně jsme dle projektu vyrobili speciální sádrokartonovou konstrukci ve tvaru hada, která drží desku na umyvadlo a zároveň vytváří úložný prostor. Svou formou, zabudovaným bodovým osvětlením ve stropní části a povrchovou úpravou (betonová stěrka) tvoří had velmi zajímavý deisignový prvek.

Rekonstrukci původní podlahybytu (parkety se šotolinovým podkladem) jsme po dohodě s klientem řešili prostřednictvím samonivelační stěrky s vláknem, kterou lze díky jejím vlastnostem a pružnosti použít na dřevěné podlahy, které pracují. Jako finální podlahovou krytinu jsme zde pak položili vybraný vinyl.

V prostoru kuchyně a obývacího pokoje došlo k drobným dispozičním změnám. Nosnou zeď mezi oběma místnostmi jsme vybourali a staticky zajistili sloupkem při zdi obvodové. Zazděním dveří mezi obývacím pokojem a chodbou vznikl velký a dobře využitelný obytný prostor s centrálním vstupem. Součástí realizace interiéru byla také zakázková výroba kuchyňské linky včetně dodávky spotřebičů.

Fotogalerie - byt před rekonstrukcí

Při realizace projektu jsme pořizovali následující fotografie, na kterých si můžete prohlédnout průběh prací.

Fotogalerie - průběh rekonstrukce

Návrh interiéru

Zajímáte-li se o detaily, můžete si prohlédnout i návrh interiéru v kompletním dokumentu:

návrh interiéru