Rekonstrukce interiéru historického domu

Zveme vás na prohlídku zajímavého bytu v historickém městském domě v Poličce, jehož rekonstrukci právě dokončujeme.

Prostory řešeného domu charakteristické valenými klenbami a otevřenou uliční fasádou byly historicky využívány jako obchod se zázemím. Původní přestavbou byly změněny na menší byt, jenž aktuálně obývá rodina se dvěma dětmi. Cílem současné rekonstrukce, prováděné podle návrhu našich architektů, bylo vytvoření samostatného pokoje pro dospívající dceru i celková proměna bytu , kterou by získal příjemný moderní vzhled a lépe vyhovoval aktuálním potřebám.

Návrh rekonstrukce vycházel z dispozic daných nosnými kontrukcemi, ve kterých se nám i přes poměrně malou šířku místností (3,5 m a 2,6 m) podařilo vytvořit nové prostory pro všechny členy rodiny. Bourací práce se dotkly vpodstatě jen dvou příček a několika stavebních otvorů. Z původní předsíně a dlouhého úzkého obytného prostoru s kuchyňskou linkou (ve kterém spala i dcera) vznikl výstavbou nových konstrukcí pokoj pro matku s postiženým synem, koupelna, WC i nezbytná tělocvična. V druhé části bytu jsme pak vytvořili nový vstup, průchozí šatnu, obývací prostor s kuchyní i samostatný pokoj pro dceru.

V rámci rekonstrukce jsme provedli kompletní rozvody elektroistalací a změny v rozvodech vody i topení. Součástí realizace návrhu byly samozřejmě i sádrokartonářské, obkladačské, malířské a další řemeslné práce včetně zakázkové výroby nábytku a kuchyňské linky.

Na původní stav i průběh rekonstrukce se můžete podívat v následujících fotogaleriích:

Fotogalerie – původní byt před rekonstrukcí

Fotogalerie – půběh rekonstrukce

Fotogalerie – vizualizace

V tuto chvíli dokončujeme poslední práce. Pokud vás už teď zajímá finální podoba interiéru, můžete si jeho část prohlédnout prostřednictvím vizualizací:

… nebo si počkat na výsledek, který vám brzy nafotíme.

Návrh rekonstrukce

A pokud vás zajímají detaily, k dispozici je vám návrh rekonstrukce, který si společně s dalšími můžete prohlédnout na stránkách zakazkoveinteriery.cz:

návrh interiéru